Przechowywanie w przedpokoju – sposoby na małą przestrzeń

Przechowywanie w przedpokoju – sposoby na małą przestrzeń
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Małe mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie oferują zbyt wiele miejsca na przechowywanie rzeczy. Nie należy jednak od razu rezygnować z rzeczy i żyć minimalistycznie. Wystarczy mądrze zaplanować przestrzeń, wówczas wszystko się zmieści.

Nawet najmniejszy przedpokój odpowiednio zagospodarowany może być najlepszym schowkiem, który pomieści wszystkie ubrania, buty i inne skarby. Ważne, aby mądrze zaplanować przestrzeń i opracować takie rozwiązania, która nie zagracą mieszkania, a je uporządkują.

Sukces tkwi w planowaniu

Specjalistami w dziedzinie upychania dużej ilości rzeczy na małych powierzchniach są Japończycy. Przeciętna czteroosobowa rodzina w kraju kwitnącej wiśni musi się zmieścić w 20- maksymalnie 30-metrowym mieszkaniu. To trudne. Łatwo sobie wyobrazić, jak mały musi być przedpokój w takim mieszkaniu. A przecież każdy ma kilka par butów, kurtki i inne domowe przedmioty. Ważne więc, aby mądrze zaplanować taką przestrzeń. Świetnie sprawdzają się zabudowane szafy i pojemniki w tego typu pomieszczeniach, układanie ubrań i rzeczy przypomina wówczas grę w tetris. Jednak jeżeli dobrze zaplanujemy przestrzeń i wybierzemy odpowiednie akcesoria, które pomogą nam zachować porządek, osiągniemy sukces.

Pojemniki, korytka i pokrowce

Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w pojemniki, pudełka, korytka oraz pokrowce różnego rodzaju. Pozwolą one schować wiele rzeczy w estetyczny sposób. Jednocześnie worki próżniowe dają możliwość włożenia do nich dużej ilości rzeczy i zmniejszenia ich objętości. Worki można włożyć w ozdobne pojemniki lub pokrowce, dlatego nawet na otwartym regale będą wyglądać atrakcyjnie.

Układanie piętrowe, dokładnie opisanych pudeł to również dobre wyjście z sytuacji. Warto jednak nauczyć się składać i układać ubrania w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Pudła z ubraniami, czy innymi rzeczami można układać jeden na drugim, co ogranicza do minimum zajętą powierzchnię. 

Praktyczne meble 

W niewielu mieszkaniach jest możliwość zamontowania zabudowanej szafy, chociaż jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie w przypadku przedpokojów. W przeciwnym razie warto rozważyć podwieszane szafki zwane pawlaczami. Zyskamy tym samym dużo powierzchni do przechowywania u góry, bez konieczności ograniczania jej na dole. Świetnym rozwiązaniem są również szafy, które mają niejako wbudowane skrytki i segregatory. Takie szafy-organizery zapewniają użytkownikowi przemyślane przechowywanie rzeczy. W przypadku butów warto zakupić szafkę na buty. Umożliwia schludne uporządkowanie posiadanego obuwia oraz zajmuje dużo mniej niż np. plastikowe pudła. Dobrym rozwiązaniem są również ławy. Wewnątrz niej jest wiele miejsca, a jednocześnie możemy na niej usiąść i komfortowo ubrać buty. 

Jak mądrze układać rzeczy?

Diabeł tkwi w szczegółach. Nawet najlepsze pudła, organizery, czy worki próżniowe się nie sprawdzą, jeśli mądrze tego wszystkiego nie poukładasz. Przede wszystkim warto układać rzeczy do góry zwłaszcza w przypadku małych, wąskich, lecz stosunkowo wysokich pomieszczeń. Warto kupować regały z pojemnikami lub pojemniki, które będziesz mógł ułożyć jeden na drugim. Do przechowywania ubrań świetnie sprawdzają się pokrowce na pościel, ponieważ z łatwością można je położyć jeden na drugim, zwłaszcza w przypadku odzieży sezonowej. Warto też zaplanować sobie przestrzeń w szafach.

W sklepach meblowych, czy z wystrojem wnętrz jest wiele gotowych rozwiązań i systemów stworzonych z myślą o małych domach. Oczywiście nie należy trzymać niepotrzebnych rzeczy. Jeśli wiesz, że dana rzecz już Ci nie posłuży, możesz rozważyć sprzedaż lub po prostu wyrzucić zniszczone ubrania i sprzęty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przewodnik po wyborze idealnego zlewozmywaka granitowego do naszej kuchni
Przewodnik po wyborze idealnego zlewozmywaka granitowego do naszej kuchni
Odkryj, jak wybierać granitowe zlewozmywaki, które idealnie wpasują się w styl i funkcjonalność twojej kuchni. Porady ekspertów, najważniejsze czynniki do rozważenia i wiele więcej.
Zdrowie i komfort dzięki nawilżaczom ultradźwiękowym: jak wybrać odpowiedni model?
Zdrowie i komfort dzięki nawilżaczom ultradźwiękowym: jak wybrać odpowiedni model?
Dowiedz się, jak nawilżacze ultradźwiękowe mogą poprawić komfort i zdrowie w Twoim domu i jak wybrać najlepszy model dla Twoich potrzeb.
Najlepsze nasiona na różne rodzaje gleb: Poradnik dla rolników
Najlepsze nasiona na różne rodzaje gleb: Poradnik dla rolników
W tym poradniku dla rolników omówimy najlepsze nasiona dostosowane do różnych rodzajów gleb, aby pomóc w uzyskaniu obfitych plonów.
Ostatnie wpisy